Jak OSOZ wspiera mnie za granicą?

Dostęp do swojej historii zdrowia zgromadzonej na koncie zdrowotnym uzyskasz w każdym miejscu na świecie, gdzie tylko będzie możliwość skorzystania z interentu.

Odwiedzając lekarza za granicą możesz przekazać mu wiedzę na temat swojego stanu zdrowia za pośrednictwem konta. Pamiętaj, że lekarz nie musi być aktywnym uczestnikiem OSOZ, co więcej w ogóle nie musi wiedzieć, co to jest OSOZ i jak działa. Wystarczy, że ma w swoim gabinecie dostęp do internetu.

Czy lekarz za granicą zrozumie zapisy na koncie?

Nie powinien mieć problemów, gdyż OSOZ korzysta z ustandaryzowanej formy zapisów na koncie zdrowotnym. Każdy z leków charakteryzuje się swoim unikalnym składem chemicznym, w którym kluczową rolę odgrywa substancja aktywna. Nazwy substancji aktywnej zapisane są w postaci międzynarodowej nazwy chemicznej - dzięki temu każdy z lekarzy potrafi zidentyfikować leki, które zażywamy, niezależnie od stosowanej w danym kraju nazwy handlowej produktu.

Kobieta leży na piaszczystej plaży

Również zapisy dotyczące rozpoznań dokonanych podczas wizyt lekarskich, usług medycznych czy przebytych zabiegów rejestrowane są w oparciu o międzynarodową klasyfikację procedur medycznych oraz międzynarodową klasyfikację jednostek chorobowych. Dzięki temu lekarz jest w stanie dowiedzieć się o zapisanych na koncie i zdiagnozowanych schorzeniach, chorobach przewlekłych czy też jednorazowych problemach zdrowotnych. Opisywane rozwiązania pozwalają lekarzowi na zdobycie unikalnej wiedzy na temat Twojego stanu zdrowia oraz zdarzeń zdrowotnych, które miały miejsce wcześniej. Czy potrafiłbyś wszystkie te informacje przekazać lekarzowi w języku obcym samodzielnie?

Dzięki posiadaniu Konta Zdrowotnego możesz gromadzić również bardziej zaawansowane informacje dotyczące prześwietleń, wyników badań, analiz. Jeśli nawet nie zostaną one zapisane przez lekarza czy osobę z personelu medycznego, możliwe jest dodanie tych informacji w dowolnej chwili. Praktycznie każdy z nas dysponuje dziś aparatem cyfrowym bądź telefonem z funkcją aparatu. Z łatwością można wykonać zdjęcie naszych wyników badań, a następnie umieścić je na koncie zdrowotnym.