Karta Zdrowia Pacjenta

Twój klucz do Indywidualnego Konta Zdrowotnego

Karta Zdrowia Pacjenta to swego rodzaju klucz do Indywidualnego Konta Zdrowotnego.

Sama w sobie karta nie zawiera żadnych informacji, poza numerem i kodem kreskowym. Jest jednak niezbędna, by informacje o naszym zdrowiu mogły trafić na nasze Indywidualne Konto Zdrowotne.

Jak korzystać z karty?

Lekarz może poznać Twoją historię zdrowia zgromadzoną w elektronicznej kartotece. Wystarczy, że podczas wizyty okażesz mu kartę i autoryzujesz dostęp do konta wprowadzając kod PIN. Dzięki karcie informacje o rozpoznaniu, wystawionych receptach, czy skierowaniach zostaną przesłane na Twoje konto bezpośrednio przez lekarza.

Okazanie karty farmaceucie w aptece sprawi, że informacje o wszystkich zakupionych lekach – zarówno, tych na receptę, jak i bez recepty – zostaną bezpośrednio z apteki przekazane na konto.

Karta Zdrowia Pacjenta
 

Jak uzyskać Kartę Zdrowia Pacjenta?

Karty Zdrowia Pacjenta są już wydawane od wielu lat. Być może jedna z nich jest w Twoim posiadaniu? Jeśli posiadasz Kartę wydaną przez aptekę lub inną placówkę medyczną sprawdź, czy posiada ona wydrukowane logo OSOZ. Jeśli masz taką kartę – użyj jej numeru i załóż konto. Od tej chwili stanie się ona Twoim kluczem do systemu OSOZ.

 

Jeżeli nie posiadasz żadnej karty z logo OSOZ, możesz wejść w jej posiadanie na trzy sposoby.

1. Udaj się do najbliższej placówki oznaczonej logo OSOZ (apteki, lekarza, przychodni) i tam otrzymasz ulotkę zawierającą gotową do wycięcia kartę OSOZ. Korzystając z numeru wydrukowanego na karcie możesz założyć konto na www.osoz.pl.

UWAGA: Każda karta wydrukowana na ulotce zawiera unikalny numer - to Twój identyfikator w systemie OSOZ!

2. Załóż konto na www.osoz.pl wybierając opcję "Nie posiadam karty". Po zakończeniu aktywacji, będziesz mógł wydrukować Kartę Zdrowia Pacjenta z przydzielonym numerem karty. Od tej pory możesz używać karty wszędzie tam, gdzie znajdziesz logo OSOZ!

3. Jeśli przekonałeś się do korzyści, jakie daje konto zdrowotne i chcesz na nim gromadzić dane o swoim zdrowiu, zamów kartę plastikową – zrobisz to w sekcji Karty na Twoim koncie zdrowotnym. Za niewielką opłatą uzyskasz estetyczną i trwałą kartę.

Po założeniu konta szukaj znaku OSOZ w aptece, u lekarza, w przychodni.... Tam, gdzie znajdziesz logo OSOZ, po okazaniu karty informacje o Twoim zdrowiu zostaną zapisane automatycznie na Twoje konto zdrowotne. Informacje o placówkach, współpracujących z OSOZ znajdziesz w serwisach KtoMaLek.pl oraz LekarzeBezKolejki.pl