Jakie korzyści przynosi posiadanie Indywidualnego Konta Zdrowotnego?

Elektroniczna Kartoteka Pacjenta

Podstawową korzyścią z posiadania konta zdrowotnego jest gromadzenie informacji o zdrowiu w jednym miejscu. Temu celowi służy Elektroniczna Kartoteka Pacjenta (EKP). Wgląd do kartoteki możliwy jest wszędzie tam, gdzie mamy dostęp do internetu. Dzięki temu możemy na bieżąco śledzić wszystkie dotyczące nas zdarzenia medyczne. Dostępu do EKP możemy udzielić również lekarzowi, do którego pójdziemy na wizytę.

Anonimowe i bezpieczne Konto

Indywidualne Konto Zdrowotne w systemie OSOZ jest całkowicie anonimowe. Oznacza to, że w systemie nie są przechowywane żadne dane, które umożliwiłyby połączenie zgromadzonych tam danych z konkretną osobą. Podczas rejestracji i użytkowania nie są zbierane żadne dane identyfikujące. Konto jest zabezpieczone nowoczesnymi metodami ochrony danych, a dostęp do niego wymaga autoryzacji i odbywa się za pośrednictwem szyfrowanego kanału dostępu SSL - stosowanego głównie w bankowości elektronicznej.

Szybki dostęp z każdego miejsca

Wygodny dostęp do danych zgromadzonych na koncie przez smartfon lub tablet zapewnia aplikacja mobilna VisiMed. Gdziekolwiek się znajdziemy - w Polsce czy na świecie - możemy w razie potrzeby mieć dostęp do ważnych informacji o naszym zdrowiu. A to może zdecydować o zastosowaniu lepszej metody kuracji, czy doborze odpowiednich leków.

Czerwone kapsułki

Ostrzeżenia o uczuleniach

Automatyczny system alarmujący o uczuleniach, który może chronić nasze zdrowie, a nawet życie. Każdy z nas może być uczulony na jakąś substancję zawartą w leku.

Jeśli wiesz o uczuleniu na wybrany lek lub substancję chemiczną, zapisz tę informację na swoim koncie zdrowotnym. Dzięki temu, lekarz któremu udzielisz dostępu do konta, nie przepisze leku, na który jesteś uczulony. Również w aptece oznaczonej logo OSOZ, farmaceuta zostanie poinformowany przed wydaniem leku, który mógłby Cię uczulić. W systemie OSOZ możesz także wyświetlić listę wszystkich leków zawierających szkodliwą dla Ciebie substancję chemiczną.

Pamiętaj, aby zawsze okazać swoją Kartę Zdrowia Pacjenta, gdy jesteś u lekarza lub kupujesz leki w aptece.

 

Ostrzeżenia o interakcjach

Niektóre zażywane równocześnie leki mogą potęgować swoje działanie lub ich wzajemne działanie może być zniesione. Sprawia to, że zażywanie takich leków może być niekorzystne dla zdrowia lub nie przyniesie efektu w ogóle. OSOZ sprawdzi dla Ciebie leki, które zażywasz bądź zażywałeś w ciągu ostatnich 30 dni. W sytuacji wystąpienia interakcji, Twój lekarz lub farmaceuta otrzyma stosowne ostrzeżenie przed wydaniem Ci recepty lub leku.

Powiadomienia zdrowotne

Czy zawsze pamiętasz o zaleceniach zdrowotnych? OSOZ przypomni Ci o umówionym terminie wizyty lekarskiej, odbiorze zarezerwowanego leku oraz przekaże inne ważne informacje dotyczące Twojego zdrowia. Dzięki aplikacji mobilnej VisiMed powiadomienie otrzymasz wprost na smartfon lub tablet.

Profilaktyczne programy zdrowotne

Czy wiesz, jakie badania lekarskie są zalecane w Twoim wieku? Za pośrednictwem konta zdrowotnego możesz skorzystać z profilaktycznych programów zdrowotnych, które pomogą Ci uchronić się przed konsekwencjami poważnych chorób. Programy zdrowotne w OSOZ są dobierane dla Ciebie indywidualnie, w oparciu o dane o Twój profil zdrowotny. OSOZ za każdym razem przypomni Ci o kolejnym badaniu objętym programem.

Dbanie o zdrowie może być łatwiejsze

Przygotowaliśmy dla Ciebie szereg specjalistycznych serwisów zdrowotnych, które w skuteczny sposób pomogą Ci zadbać o zdrowie. Serwis KtoMaLek.pl pomoże Ci szybko sprawdzić, w której najbliższej aptece dostępny jest lek, którego potrzebujesz. Będziesz mógł go łatwo zarezerwować on-line. Za pomocą serwisu LekarzeBezKolejki.pl wyszukasz lekarza w okolicy i znajdziesz najszybszy termin wizyty, zarówno prywatnej, jak i finansowanej przez NFZ. Wygodnie zarezerwujesz ją on-line. 

Lekarz wie, co zażywa pacjent

Czy zawsze informujesz swojego lekarza o zażywanych lekach przepisanych przez innych lekarzy? Czy pamiętasz, aby powiedzieć kardiologowi o lekach, które bierzesz w związku z chorobą gardła?

Nie musisz o tym wszystkim pamiętać, OSOZ zapamięta to za Ciebie. Na Twoim koncie zdrowotnym automatycznie zapisywane będą informacje o wystawionych receptach i lekach wykupionych w aptece. Będziesz mógł również sam uzupełnić brakujące informacje o Twoich lekach.

Zliczanie wydatków na leki i listy zamienników

Czy wiesz ile pieniędzy wydajesz na leki? OSOZ zbiera informacje o Twoich lekach i wydatkach z nimi związanych. Dzięki temu w każdej chwili możesz dowiedzieć się, ile wydałeś na leki w poszczególnych miesiącach i poszczególnych latach. Możesz porównać ceny tego samego leku na przestrzeni czasu.

Co najważniejsze jednak, możesz dowiedzieć się jak dbać o swoje zdrowie równie skutecznie, ale uszczuplając w mniejszym stopniu budżet domowy. Korzystając z wiedzy zgromadzonej przez OSOZ, możesz uzyskać informację o tańszych zamiennikach leku. Możesz się dowiedzieć, jaką konkretną sumę mógłbyś zaoszczędzić, korzystając z tańszych zamienników.

Dbaj o rodzinę

Zadbaj o pozostałych członków rodziny. Załóż konto nie tylko sobie, ale także swojemu dziecku i na bieżąco zbieraj historię jego zdrowia. Jeśli zechcesz, system OSOZ przypomni Ci np. o zbliżających się terminach obowiązkowych i zalecanych szczepień ochronnych.

A to nie wszystko...

W planach mamy wprowadzenie wielu wyjątkowych usług mogących poprawić Twoje zdrowie i mogących wspierać w tym Ciebie i Twoją rodzinę. O każdej z nich będziemy informować na stronach www.osoz.pl.