Termin rejestracji minął.

 

Informacje

Serdecznie zapraszamy na konferencję

Opieka koordynowana w praktyce, rozwój rozwiązań IT do zarządzania koordynacją opieki nad pacjentami

07.02.2023
zdalnie
Microsoft Teams


Coraz więcej podmiotów prowadzących POZ dostrzega wartość w oferowaniu wyższej jakości usług dla swoich pacjentów, nie dziwi więc, że wiele z nich już dzisiaj jest zainteresowanych poszerzeniem swojej oferty poprzez wprowadzenie opieki koordynowanej. Od 1 października 2022 r. placówki POZ mogą występować do oddziałów wojewódzkich NFZ z wnioskiem o rozszerzenie umowy o usługi w tym zakresie. Opieka koordynowana dla Pacjenta to szybsze i skuteczniejsze leczenie chorób przewlekłych oraz łatwiejszy dostęp do specjalistów, a dla Państwa kolejny element wzmocnienia roli POZ w systemie Ochrony Zdrowia. 

Bezpłatne szkolenie on-line

Zapraszamy do wzięcia udziału w pierwszym bezpłatnym szkoleniu on-line, podczas którego pokażemy m.in. jak w praktyce zorganizować opiekę koordynowaną w POZ oraz jakiego wsparcia w tym zakresie dostarczają obecnie rozwiązania IT oferowane przez KAMSOFT. 

Tworzenie Indywidualnego Planu Opieki Medycznej (IPOM) to dopiero pierwszy, ale jakże ważny etap obsługi procesu opieki koordynowanej w systemie. Warto podkreślić, że kompleksowe rozwiązanie IT będzie rozwijane przez KAMSOFT sukcesywnie, w miarę adaptacji placówek medycznych, w oparciu o zapowiadane od wielu lat przez firmę funkcjonalności wspomagające zarządzanie i optymalizację procesów. Natomiast na bazie dotychczasowych doświadczeń z wdrażaniem Elektronicznej Dokumentacji Medycznej oraz wniosków płynących z pionierskich placówek medycznych, będą stopniowo udostępniane kolejne elementy systemów ułatwiające codzienną pracę i podnoszące jakość świadczonych usług. Kolejny etap EDM i e-Zdrowia wchodzi do POZ.

Dla kogo szkolenie?

Szkolenie przeznaczone jest dla właścicieli i menedżerów placówek medycznych, koordynatorów, lekarzy, pielęgniarek, osób zajmujących się rozliczaniem usług medycznych oraz wszystkich osób zainteresowanych tematyką opieki koordynowanej i e-Zdrowia.

Dlaczego warto wziąć udział w szkoleniu?

  • Dowiesz się, jak w praktyce wdrożyć i prowadzić opiekę koordynowaną w POZ;
  • Pokażemy, jak wygląda ścieżka pacjenta w ramach opieki koordynowanej;
  • Zaprezentujemy, tworzenie Indywidualnego Planu Opieki Medycznej  w systemie informatycznym na przykładzie systemów gabinetowych KAMSOFT (KS-SOMED, KS-PPS, SERUM) i jego rejestrowanie w SIM;
  • Dowiesz się, jak poprawnie zarejestrować świadczenia w ramach opieki koordynowanej w systemie IT, aby móc je rozliczyć z NFZ.

Forma szkolenia:

Szkolenie jest bezpłatne i odbędzie się on-line za pośrednictwem aplikacji Microsoft Teams. Aby wziąć udział w szkoleniu należy się zarejestrować wypełniając formularz rejestracyjny. Link do szkolenia zostanie do Państwa wysłany w osobnej komunikacji, dzień przed szkoleniem, na adres e-mail podany przy rejestracji.  

Nagranie ze szkolenia:

Każda osoba zarejestrowana na szkolenie otrzyma również link do nagrania ze szkolenia (jeśli np. obowiązki zawodowe lub inne nie pozwolą jej wziąć udziału w szkoleniu o wyznaczonej godzinie).

Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z nagraniem ze szkolenia 


Ze względu na ograniczoną ilość miejsc, prosimy o wcześniejszą rejestrację.

Udział w konferencji jest bezpłatny.


 

Harmonogram

OPIEKA KOORDYNOWANA W PRAKTYCE, ROZWÓJ ROZWIĄZAŃ IT DO ZARZĄDZANIA KOORDYNACJĄ OPIEKI NAD PACJENTAMI
w godzinach 18:00 - 19:15
18:00 - 18:05Przywitanie i przedstawienie agendy spotkania
18:05 - 18:40Wprowadzenie do opieki koordynowanej, dobre praktyki w POZ – dyskusja panelowa
  • Anna Kaźmierczak, Dyrektor ds. wdrażania standardów medycznych NEUCA MED Sp. z o.o.
  • Tomasz Zieliński, Wiceprezes - Federacja Związków Pracodawców Ochrony Zdrowia Porozumienie Zielonogórskie, Polska Izba Informatyki Medycznej
  • Michał Zorzycki, Dyrektor Wydziału Systemów Ochrony Zdrowia KAMSOFT S.A.
  • Piotr Wachowiak, Dyrektor Wydziału Wdrożeń i Wsparcia Biznesowego KAMSOFT S.A.
18:40 - 19:00Tworzenie IPOM oraz przygotowanie do rozliczenia usługi na przykładzie systemów informatycznych KAMSOFT (KS-SOMED, KS-PPS, SERUM)
  • Marcin Jaworski, Dyrektor Techniczny Wydziału Systemów Ochrony Zdrowia KAMSOFT S.A.
19:00 - 19:15Sesja Q&A
 

Pobierz bezpłatną aplikację

Google PlayApp Store