Sympozjum REHABILITACJA KARDIOLOGICZNA 2021

 

 

 „REHABILITACJA KARDIOLOGICZNA 2021 – od nauki do praktyki” będzie tematem przewodnim kolejnego 24 Sympozjum Sekcji Rehabilitacji Kardiologicznej i Fizjologii Wysiłku Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego ONLINE.

Ostatni rok był pełen trudnych i nadzwyczajnych wyzwań dla rehabilitacji kardiologicznej w Polsce, w Europie i na całym świecie. Pandemia COVID-19 była powodem dwukrotnego przekładania terminu Sympozjum, które już finalnie miało odbyć się w maju br. w Wiśle/Ustroniu. Niestety aktualny stan pandemii w Polsce pozbawił organizatorów nadziei, że w ostatni tydzień maja uczestnicy spotkają się razem w Beskidach. Dlatego też zmieniona została forma corocznego spotkania naukowo-szkoleniowego na ONLINE. Co ważne, uczestnicy Sympozjum będą mieli możliwość zapoznania się z prezentacjami również po zakończeniu Sympozjum.

Temat Sympozjum nawiązuje do podstaw naukowych rehabilitacji kardiologicznej i do stosowania ich w praktyce klinicznej. Coraz częściej mówimy o opiece kompleksowej w kardiologii, a to właśnie dobrze realizowana rehabilitacja kardiologiczna była i jest najlepszym przykładem takiej opieki. Rehabilitacja kardiologiczna w każdej jej formie realizacji: szpitalna, dzienna czy telerehabilitacja, jest filarem kompleksowego podejścia do opieki nad osobą z chorobami sercowo-naczyniowymi. – tłumaczy prof. dr hab. n. med. Anna Jegier, Przewodnicząca Sekcji Rehabilitacji Kardiologicznej i Fizjologii Wysiłku PTK.

Zapraszamy w dniach 28-29 maja 2021 roku przed ekrany komputerów i innych elektronicznych urządzeń! Do zobaczenia!

Więcej informacji o Sympozjum, a także możliwość rejestracji na wydarzenie dostępne są na stronie internetowej Sympozjum: https://rehabilitacja2020.ptkardio.pl