Akademia Managera Ochrony Zdrowia V. Podsumowanie

 

Za nami konferencja Akademia Managera Ochrony Zdrowia V!

Ponad 250 uczestników zgromadziła piąta edycja Akademii Managera Ochrony Zdrowia. Hybrydowa odsłona konferencji pobiła rekord frekwencji! W ciągu ośmiu godzin wydarzenia managerowie placówek medycznych, a także właściciele i pracownicy podmiotów ochrony zdrowia, mieli okazję poznać praktyczną odsłonę zarządzania biznesem medycznym podczas pięciu paneli tematycznych, prowadzonych przez dwunastu prelegentów-ekspertów.

 

 

Tematem przewodnim spotkania była: „Nowa perspektywa. Wyzwania i szanse dla branży medycznej w 2022 r.” 21 października do sali konferencyjnej Szawa Conference w Warszawie przybyło niemal sto osób, dla pozostałych uczestników nadawana była transmisja online z wydarzenia. Zaproszeni eksperci - specjaliści praktycy branży medycznej podzielili się z nimi swoją wiedzą i doświadczeniem z dziedzin: pozyskiwania funduszy unijnych, prawa, marketingu, RODO oraz zarządzania placówkami medycznymi w obecnych czasach.

 

 

Na bieżąco ze zmianami w prawie

Spotkanie rozpoczął duet Karolina Podsiały-Gęsikowska (adwokat) oraz Aleksandra Powierża (radca prawny), prowadzące popularny serwis i fanpage: Prawnik lekarza. Ekspertki prawa medycznego opowiedziały o roszczeniach pacjentów, na który muszą przygotować się właściciele i kadra zarządzająca placówek medycznych w 2022 r.

Kolejnym ekspertem panelu była Patrycja Zawadzka, radca prawny, która w swoim wystąpieniu skupiła na pułapkach w udostępnianiu dokumentacji medycznej: jak prawidłowo wykonać to drogą elektroniczną? Jak skutecznie zabezpieczyć się przez błędami?

 

Czas na dotacje dla branży

Po krótkiej przerwie kawowej, podczas której w Szawie uczestnicy poznawali się wzajemnie, szukając wspólnych dróg w rozwoju biznesów, rozpoczął się panel poświęcony dotacjom unijnym, na jakie w najbliższym roku mogą liczyć placówki ochrony zdrowia.

Jak pierwsza zabrała głos Agnieszka Sobaszek-Gołaszewska, główny specjalista Centralnego Punktu Informacyjnego Funduszy Europejskich, wprowadzając zgromadzonych w tajniki funduszy unijnych dla branży medycznej w perspektywie finansowej UE 2021 - 2027.

Kolejny ekspert - Paweł Startek z Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości opowiedział o dofinansowanych szkoleniach, z których mogą skorzystać pracownicy i managerowie ośrodków zdrowia. Trzecie wystąpienie należało do Karoliny Koseskiej-Mikołajuk, eksperta ds. funduszy unijnych Letinn Consulting. Pani Karolina zdradziła zgromadzonym, na co zwrócić uwagę przygotowując wniosek o dotację i jakie projekty mają największe szanse na dofinansowanie.

 

Sprawdzone sposoby pozyskiwania pacjentów

Po kolejnej przerwie kawowej skupiliśmy się na marketingu. Daniel Nowocin, (CEO Medidesk) oraz Urszula Łaskawiec (ekspert ds. szkoleń w branży medycznej), na praktycznych przykładach zdradzili tajniki i dowiedli skuteczności skutecznych audytów, jako pierwszego kroku do zwiększenia przychodów placówki, natomiast Katarzyna Szymańska, specjalistka marketingu medycznego, podpowiedziała skuteczne sposoby na to, jak zmienić pacjenta w lojalnego klienta.

 

Technologie w służbie biznesu medycznego

Po lunchu, na który zaprosiliśmy uczestników stacjonarnej konferencji, panel technologiczny rozpoczął partner wiodący wydarzenia - prezes spółki Medapp, będącej najlepszym przykładem idealnej synergii medycyny i najnowszych technologii. Krzysztof Mędrala - Prezes Zarządu opowiedział zgromadzonym o narzędziu do zdalnego monitoringu i analizy stanu zdrowia - CarnaLife System.

Po nim na scenę wyszedł Tomasz Rybak, wiceprezes i dyrektor finansowy znanego prywatnego szpitala w Krakowie. Pan Tomasz przybliżył słuchaczom narzędzie, które w codziennej pracy pomaga mu analizować koszty i przychody w ośrodku zdrowia, umożliwiając podejmowanie słusznych decyzji finansowych.

Kolejne wystąpienie dotyczyło RODO w placówkach medycznych. Zuzanna Łaganowska, radca prawny i jednocześnie Inspektor ochrony danych osobowych, podpowiadała, jak usprawnić wdrażanie procedur ochrony danych pacjentów, by ograniczyć biurokrację i zaoszczędzić czas.

Ostatnie dwie prelekcje przygotowały ekspertki Medidesk. Anna Brzostkowska opowiedziała jak w praktyce działa narzędzie, które już dziś usprawnia pracę setek rejestracji medycznych. Boty umawiają wizyty, pomagają pacjentom zamówić receptę, skierowanie, potwierdzają wizytę. Czy staną się nieodłączną częścią nowoczesnych placówek ochrony zdrowia, odciążając zapracowane zespoły obsługujące pacjentów? Kwestia przeciążenia pracą, stresu i radzenia sobie w trudnych sytuacjach, jakich na co dzień doświadczają pracownicy ośrodków medycznych, było tematem przewodnim ostatniego wystąpienia. Urszula Łaskawiec poradziła managerom, jak wspomagać zespół rejestracji oraz siebie w sytuacji stresowych i kryzysowych.

 

Dziękujemy za bardzo pozytywne opinie oraz dziesiątki pytań na czacie od uczestników, którzy oglądali transmisję online. Jesteśmy zachwyceni ogromnym zaangażowaniem osób, które przyjechały na AMOZ do Szawa Conference: za pytania do prowadzących i tłumne skorzystanie z konsultacji na miejscu.

Dziękujemy i do zobaczenia na kolejnej konferencji Akademia Managera Ochrony Zdrowia: https://konferencja.amoz.edu.pl/. Dziękujemy partnerom wiodącym: Medapp, Polskiej Federacji Szpitali oraz portalowi Esculap.com.