Elektroniczna Recepta - korzystaj już dziś z najnowszych technologii

Przychodnie i apteki współpracujące z systemem OSOZ już teraz mogą z powodzeniem stosować równolegle z receptą papierową - receptę elektroniczną, zwaną również jako e-Recepta. To przede wszystkim przyśpieszenie i optymalizacja pracy lekarza, ale także zapewnienie lepszej opieki medycznej dla pacjentów.

Schemat działania Recepty Elektronicznej w OSOZ:

1. Każda wypisana ordynacja przez lekarzy współpracujących z OSOZ może trafić do systemu na Indywidualne Konto Pacjenta. Zgodnie z obowiązującym prawem, pacjent otrzymuje papierową wersję recepty.

2. W celu zrealizowania recepty pacjent udaje się do dowolnej apteki współpracującej z OSOZ.

3. Farmaceuta skanuje kod kreskowy recepty papierowej i pobiera w ten sposób automatycznie ordynację lekarską z systemu OSOZ.

4. Zarówno informacje o zaordynowanych lekach, jak i zrealizowanych receptach pozostają na Koncie Zdrowotnym Pacjenta zasilając jego historię.

5. Lekarz współpracujący z OSOZ ma możliwość sprawdzenia realizacji ordynacji bezpośrednio z systemu medycznego, na którym pracuje.

recepta elektroniczna

 

Zalety Recepty Elektronicznej:

- eliminacja nieczytelności recepty

- brak możliwości fałszowania

- oszczędność czasu lekarza

- poprawa wydajności pracy

- lepsza opieka medyczna

- możliwość realizacji w dowolnej aptece

- recepta długoterminowa

- współpraca lekarz - aptekarz

Ważne informacje

- Elektroniczna forma recepty stanowi obecnie jedynie dodatkowe wsparcie dla recepty papierowej, z uwagi na obowiązujące przepisy prawne.

- E-Recepta w OSOZ nie identyfikuje pacjenta, jak również ordynującego ją lekarza, co jest zgodne z obowiązującym prawem.

 

Wystarczy sprawdzić, czy w najbliższej okolicy są apteki współpracujące z OSOZ - jeżeli tak, wystawione elektronicznie i przesłane do OSOZ recepty mogą już teraz być realizowane jako recepty elektroniczne.