Wróć do OSOZLogo OSOZ

Czy moje leki wchodzą w interakcje?

Wyszukaj pierwszy lek, a następnie dodaj kolejny, by sprawdzić, czy nie wchodzą między sobą w interakcje.

Wybrane leki

Interakcje leku PALEXIA z innymi lekami

Między lekami

Interakcja
bardzo istotna

Dotyczy
PALEXIA i


Leki o które pytasz zawierają w swoim składzie ALMOTRYPTAN oraz TAPENTADOL. Stosowanie obu leków jednocześnie może powodować nadmierny wzrost poziomu serotoniny w mózgu, co grozi wystąpieniem poważnych zaburzeń określanych jako zespół serotoninowy. Jeżeli leki zostały przepisane przez różnych lekarzy, konieczna jest konsultacja w celu ustalenia, czy leki te mogą być jednocześnie stosowane, a jeśli tak, to czy nie zachodzi potrzeba zmiany zaleceń odnośnie sposobu ich podawania. W przypadku, gdy leki zaordynował ten sam lekarz przestrzegaj schematu dawkowania. O wszelkich niepokojących objawach informuj lekarza. W razie wystąpienia wymiotów, bólów i zawrotów głowy, gorączki, wysokiego ciśnienia krwi, drgawek, halucynacji lub innych niepokojących objawów - konieczna jest szybka pomoc lekarza.

Między lekami

Interakcja
bardzo istotna

Dotyczy
PALEXIA i


Leki o które pytasz zawierają w swoim składzie AMITRYPTYLINĘ oraz TAPENTADOL. Stosowanie obu leków jednocześnie może powodować nadmierną senność, zaburzenia koncentracji i trudności z wykonaniem zamierzonych i precyzyjnych ruchów. Wzrasta poziom serotoniny w mózgu, co grozi wystąpieniem poważnych zaburzeń określanych jako zespół serotoninowy. Jeżeli leki zostały przepisane przez różnych lekarzy, konieczna jest konsultacja w celu ustalenia, czy leki te mogą być jednocześnie stosowane, a jeśli tak, to czy nie zachodzi potrzeba zmiany zaleceń odnośnie sposobu ich podawania. W przypadku, gdy leki zaordynował ten sam lekarz przestrzegaj schematu dawkowania. W razie wystąpienia wymiotów, bólów i zawrotów głowy, gorączki, wysokiego ciśnienia krwi, drgawek, halucynacji, dreszczy, zlewnych potów, zaburzonej koordynacji ruchów, niepokoju, nadpobudliwości - konieczna jest pomoc lekarza.

Między lekami

Interakcja
bardzo istotna

Dotyczy
PALEXIA i


Leki o które pytasz zawierają w swoim składzie ASENAPINĘ oraz TAPENTADOL. W czasie jednoczesnego stosowania tych leków może wystąpić nadmierne uspokojenie, senność, zawroty głowy, trudności z koncentracją, myśleniem, oceną sytuacji. Wzrasta też ryzyko wystąpienia zaburzeń oddychania. Jeżeli leki zostały przepisane przez różnych lekarzy, konieczna jest konsultacja w celu ustalenia, czy leki te mogą być jednocześnie stosowane, a jeśli tak, to czy nie zachodzi potrzeba zmiany zaleceń odnośnie dawkowania. W przypadku, gdy oba leki zaordynował ten sam lekarz przestrzegaj schematu dawkowania. W razie nasilenia wymienionych reakcji lub wystąpienia innych niepokojących objawów - skontaktuj się z lekarzem.

Między lekami

Interakcja
bardzo istotna

Dotyczy
PALEXIA i


Leki o które pytasz zawierają w swoim składzie DANTROLEN oraz TAPENTADOL. Jednoczesne stosowanie tych leków jest bardzo niebezpieczne. Może wystąpić: nadmierne uspokojenie, senność, zaburzenia świadomości, płytki oddech, spadek ciśnienia krwi, osłabienie, bladość skóry, omdlenie a nawet zgon. Jeżeli leki zostały przepisane przez różnych lekarzy, konieczna jest konsultacja w celu ustalenia, czy leki te mogą być jednocześnie stosowane, a jeśli tak, to czy nie zachodzi potrzeba zmiany zaleceń odnośnie sposobu ich podawania. W razie wystąpienia zaburzeń świadomości, duszności, omdleń - konieczna jest szybka pomoc lekarza.

Między lekami

Interakcja
bardzo istotna

Dotyczy
PALEXIA i


Leki o które pytasz zawierają w swoim składzie ELETRYPTAN oraz TAPENTADOL. Stosowanie obu leków jednocześnie może powodować nadmierny wzrost poziomu serotoniny w mózgu, co grozi wystąpieniem poważnych zaburzeń określanych jako zespół serotoninowy. Jeżeli leki zostały przepisane przez różnych lekarzy, konieczna jest konsultacja w celu ustalenia, czy leki te mogą być jednocześnie stosowane, a jeśli tak, to czy nie zachodzi potrzeba zmiany zaleceń odnośnie sposobu ich podawania. W przypadku, gdy leki zaordynował ten sam lekarz przestrzegaj schematu dawkowania. O wszelkich niepokojących objawach informuj lekarza. W razie wystąpienia wymiotów, bólów i zawrotów głowy, gorączki, wysokiego ciśnienia krwi, drgawek, halucynacji lub innych niepokojących objawów - konieczna jest szybka pomoc lekarza.

Między lekami

Interakcja
bardzo istotna

Dotyczy
PALEXIA i


Leki o które pytasz zawierają w swoim składzie ESZOPIKLON oraz TAPENTADOL. Stosowanie obu leków równocześnie może spowodować znaczne nasilenie objawów niepożądanych takich jak: senność w ciągu dnia, trudności z wykonaniem zamierzonych ruchów, zaburzenia świadomości, niepokój, omamy, zaburzenia oddychania, śpiączkę. Jeżeli leki zostały przepisane przez różnych lekarzy, konieczna jest konsultacja w celu ustalenia, czy leki te mogą być jednocześnie stosowane, a jeśli tak, to czy nie zachodzi potrzeba zmiany zaleceń odnośnie sposobu ich podawania. W przypadku, gdy leki zaordynował ten sam lekarz przestrzegaj schematu dawkowania. O wszelkich niepokojących objawach informuj lekarza. W razie wystąpienia zaburzeń oddychania i utraty przytomności konieczna jest szybka pomoc lekarza.

Między lekami

Interakcja
bardzo istotna

Dotyczy
PALEXIA i


Leki o które pytasz zawierają w swoim składzie FENELZYNĘ oraz TAPENTADOL. Skutkiem jednoczesnego przyjmowania tych leków może być znaczny spadek ciśnienia krwi. Mogą też wystąpić zaburzenia oddychania a nawet utrata przytomności. Jeżeli leki zostały przepisane przez różnych lekarzy, konieczna jest konsultacja, ponieważ mogą być one stosowane w odstępie co najmniej 14 dni. O wszelkich niepokojących objawach informuj lekarza. W razie wystąpienia niskiego ciśnienia krwi, duszności, znacznego spłycenia i zwolnienia oddychania, omdlenia - konieczna jest szybka pomoc lekarza.


Leki o które pytasz zawierają w swoim składzie KARIPRAZYNĘ oraz TAPENTADOL. W czasie jednoczesnego stosowania tych leków wystąpić mogą następujące objawy: nadmierne uspokojenie, senność, zaburzenia świadomości, trudności z wykonaniem zamierzonych ruchów, zaburzenia oddychania. Jeżeli leki zostały przepisane przez różnych lekarzy, konieczna jest konsultacja w celu ustalenia, czy leki te mogą być jednocześnie stosowane, a jeśli tak, to czy nie zachodzi potrzeba zmiany sposobu dawkowania. W przypadku, gdy oba leki zaordynował ten sam lekarz przestrzegaj jego zaleceń. W przypadku nasilenia wymienionych reakcji lub wystąpienia innych niepokojących objawów - skontaktuj się z lekarzem.

Między lekami

Interakcja
bardzo istotna

Dotyczy
PALEXIA i


Leki o które pytasz zawierają w swoim składzie LISDEKSAMFETAMINĘ oraz TAPENTADOL. Stosowanie obu leków jednocześnie prowadzi do nasilenia działania lisdeksamfetaminy i jej objawów niepożądanych. Wzrasta też ryzyko nadmiernego wzrostu poziomu serotoniny w mózgu i wystąpienia poważnych zaburzeń określanych jako zespół serotoninowy. Jeżeli leki zostały przepisane przez różnych lekarzy, konieczna jest konsultacja w celu ustalenia, czy leki te mogą być jednocześnie stosowane, a jeśli tak, to czy nie zachodzi potrzeba zmiany zaleceń odnośnie sposobu ich przyjmowania. W przypadku, gdy leki zaordynował ten sam lekarz - przestrzegaj schematu dawkowania. O wszelkich niepokojących objawach informuj lekarza. W razie wystąpienia wymiotów, bólów i zawrotów głowy, gorączki, wysokiego ciśnienia krwi, drgawek, halucynacji - konieczna jest szybka pomoc lekarza.

Między lekami

Interakcja
bardzo istotna

Dotyczy
PALEXIA i


Leki o które pytasz zawierają w swoim składzie OPIPRAMOL oraz TAPENTADOL. Stosowanie obu leków jednocześnie może powodować nadmierną senność, zaburzenia koncentracji i trudności z wykonaniem zamierzonych i precyzyjnych ruchów. Wzrasta poziom serotoniny w mózgu, co grozi wystąpieniem poważnych zaburzeń określanych jako zespół serotoninowy. Jeżeli leki zostały przepisane przez różnych lekarzy, konieczna jest konsultacja w celu ustalenia, czy leki te mogą być jednocześnie stosowane, a jeśli tak, to czy nie zachodzi potrzeba zmiany zaleceń odnośnie sposobu ich podawania. W przypadku, gdy leki zaordynował ten sam lekarz przestrzegaj schematu dawkowania. W razie wystąpienia wymiotów, bólów i zawrotów głowy, gorączki, wysokiego ciśnienia krwi, drgawek, halucynacji, dreszczy, zlewnych potów, zaburzonej koordynacji ruchów, niepokoju, nadpobudliwości - konieczna jest pomoc lekarza.

Zapytaj farmaceutę

Masz pytania dotyczące interakcji PALEXIA z innymi lekami?
Teraz możesz je zadać farmaceucie!

Lokalizacja apteki – ktomalek

1. Wskaż, gdzie jesteś

Wyszukiwanie leków online - ktomlek

2. Znajdź potrzebny lek

Rezerwacja leków online - ktomalek

3. Zarezerwuj on-line

Odbiór leków w aptece - ktomalek

4. Odbierz w aptece

Znajdź i zarezerwuj lek w najbliższej aptece!

Sprawdź teraz w najbliższej aptece