Wróć do OSOZLogo OSOZ

Czy moje leki wchodzą w interakcje?

Wyszukaj pierwszy lek, a następnie dodaj kolejny, by sprawdzić, czy nie wchodzą między sobą w interakcje.

Wybrane leki

 MOBEMID
MOBEMID 

Interakcje leku MOBEMID z innymi lekami


Leki o które pytasz zawierają w swoim składzie ATOMOKSETYNĘ oraz MOKLOBEMID. Stosowanie obu leków jednocześnie może spowodować znaczny wzrost ciśnienia krwi i zaburzenia rytmu serca. Jeżeli leki zostały przepisane przez różnych lekarzy, konieczna jest konsultacja w celu ustalenia, czy leki te mogą być jednocześnie stosowane, a jeśli tak, to czy nie zachodzi potrzeba zmiany zaleceń odnośnie sposobu ich podawania. W przypadku, gdy leki zaordynował ten sam lekarz przestrzegaj schematu dawkowania. W razie wystąpienia wysokiego ciśnienia krwi, kołatania serca, bólu w okolicy serca, omdleń - konieczna jest szybka pomoc lekarza.


Leki o które pytasz zawierają w swoim składzie DIMETYNDEN oraz MOKLOBEMID. Dimetynden przyjmowany doustnie może przyczynić się do znacznego nasilenia objawów niepożądanych takich jak: suchość w ustach, zaparcia, trudności w oddawaniu moczu, zaburzenia widzenia, nadmierna senność, zaburzenia koncentracji, trudności w wykonaniu zamierzonych i precyzyjnych ruchów, omamy, pobudzenie. Jeżeli leki zostały przepisane przez różnych lekarzy, konieczna jest konsultacja w celu ustalenia, czy leki te mogą być jednocześnie stosowane, a jeśli tak, to czy nie zachodzi potrzeba zmiany zaleceń odnośnie sposobu ich podawania. W przypadku, gdy leki zaordynował ten sam lekarz przestrzegaj schematu dawkowania. W razie nasilenia wymienionych objawów lub wystąpienia innych niepokojących reakcji należy skonsultować się z lekarzem.


Leki o które pytasz zawierają w swoim składzie EFEDRYNĘ oraz MOKLOBEMID. Stosowanie obu leków jednocześnie może doprowadzić do nagłego, znacznego wzrostu ciśnienia krwi, grożącego udarem mózgu i atakiem serca. Jeżeli leki zostały przepisane przez różnych lekarzy, konieczna jest konsultacja, ponieważ leki te nie powinny być jednocześnie stosowane. Między ich podaniem powinno upłynąć co najmniej 14 dni. O wszelkich niepokojących objawach informuj lekarza. W razie wystąpienia silnego bólu głowy, zaburzeń świadomości, bólu w okolicy serca, nieregularnego rytmu serca, duszności, omdleń - konieczna jest pomoc lekarza.

Między lekami

Interakcja
bardzo istotna

Dotyczy
MOBEMID i


Leki o które pytasz zawierają w swoim składzie ELETRYPTAN oraz MOKLOBEMID. Stosowanie obu leków jednocześnie może powodować nadmierny wzrost poziomu serotoniny w mózgu, co grozi wystąpieniem poważnych zaburzeń określanych jako zespół serotoninowy. Jeżeli leki zostały przepisane przez różnych lekarzy, konieczna jest konsultacja w celu ustalenia, czy leki te mogą być jednocześnie stosowane, a jeśli tak, to czy nie zachodzi potrzeba zmiany zaleceń odnośnie sposobu ich podawania. W przypadku, gdy leki zaordynował ten sam lekarz przestrzegaj schematu dawkowania. O wszelkich niepokojących objawach informuj lekarza. W razie wystąpienia wymiotów, bólów i zawrotów głowy, gorączki, wysokiego ciśnienia krwi, drgawek, halucynacji lub innych niepokojących objawów - konieczna jest szybka pomoc lekarza.

Między lekami

Interakcja
bardzo istotna

Dotyczy
MOBEMID i


Leki o które pytasz zawierają w swoim składzie FENELZYNĘ oraz MOKLOBEMID. Skutkiem jednoczesnego przyjmowania tych leków może być gwałtowny wzrost ciśnienia krwi, który może spowodować uszkodzenie różnych narządów, zawał serca i wylew krwi do mózgu. Mogą też wystąpić drgawki, gorączka a nawet utrata przytomności. Jeżeli leki zostały przepisane przez różnych lekarzy, konieczna jest konsultacja, ponieważ mogą być one stosowane w odstępie co najmniej 14 dni. O wszelkich niepokojących objawach informuj lekarza. W razie wystąpienia wysokiego ciśnienia krwi (powyżej 180/100 mm Hg), silnych bólów głowy, wymiotów, bólu w klatce piersiowej, duszności, drgawek - konieczna jest szybka pomoc lekarza.

Między lekami

Interakcja
bardzo istotna

Dotyczy
MOBEMID i


Leki o które pytasz zawierają w swoim składzie MAPROTYLINĘ oraz MOKLOBEMID. Stosowanie obu leków jednocześnie prowadzi do nasilenie działania maprotyliny i jej objawów niepożądanych. Może spowodować nadmierny wzrost poziomu serotoniny w mózgu, co grozi wystąpieniem poważnych zaburzeń określanych jako zespół serotoninowy. Jeżeli leki zostały przepisane przez różnych lekarzy, konieczna jest konsultacja w celu ustalenia, czy leki te mogą być jednocześnie stosowane, a jeśli tak, to czy nie zachodzi potrzeba zmiany zaleceń odnośnie sposobu ich podawania. W przypadku, gdy leki zaordynował ten sam lekarz przestrzegaj schematu dawkowania. W razie wystąpienia wymiotów, bólów i zawrotów głowy, gorączki, wysokiego ciśnienia krwi, drgawek, halucynacji, dreszczy, zlewnych potów, zaburzonej koordynacji ruchów, niepokoju, nadpobudliwości lub innych niepokojących objawów - natychmiast skontaktuj się z lekarzem.


Leki o które pytasz zawierają w swoim składzie MOKLOBEMID oraz LEWOMETADON. Stosowanie obu leków jednocześnie zwiększa ryzyko wystąpienia ich działań niepożądanych: groźnych zaburzeń rytmu serca, sztywności mięśni, drgawek, wysokiej gorączki, pobudzenia, zlewnych potów. Jeżeli leki zostały przepisane przez różnych lekarzy, konieczna jest konsultacja, ponieważ leki te nie powinny być jednocześnie stosowane. O wszelkich niepokojących objawach informuj lekarza.

Między lekami

Interakcja
bardzo istotna

Dotyczy
MOBEMID i


Leki o które pytasz zawierają w swoim składzie MOKLOBEMID oraz SAFINAMID. Stosowanie obu leków jednocześnie może powodować nadmierny wzrost poziomu serotoniny w mózgu, co grozi wystąpieniem poważnych zaburzeń. Jeżeli leki zostały przepisane przez różnych lekarzy, konieczna jest konsultacja, ponieważ leki te mogą być przyjmowane w odstępie co najmniej 7 dni. W razie wystąpienia wymiotów, bólów i zawrotów głowy, gorączki, bardzo wysokiego ciśnienia krwi, drgawek, halucynacji, dreszczy, zlewnych potów, zaburzonej koordynacji ruchów, niepokoju, nadpobudliwości lub innych niepokojących objawów - konieczna jest szybka pomoc lekarza.

Między lekami

Interakcja
bardzo istotna

Dotyczy
MOBEMID i


Przyjmujesz leki zawierające w swoim składzie AMITRYPTYLINĘ oraz MOKLOBEMID. Stosowanie obu leków jednocześnie może powodować nadmierny wzrost poziomu serotoniny w mózgu, co grozi wystąpieniem poważnych zaburzeń określanych jako zespół serotoninowy. Jeżeli leki zostały przepisane przez różnych lekarzy, konieczna jest konsultacja w celu ustalenia, czy leki te mogą być jednocześnie stosowane, a jeśli tak, to czy nie zachodzi potrzeba zmiany zaleceń odnośnie sposobu ich podawania. W przypadku, gdy leki zaordynował ten sam lekarz przestrzegaj schematu dawkowania. W razie wystąpienia wymiotów, bólów i zawrotów głowy, gorączki, wysokiego ciśnienia krwi, drgawek, halucynacji lub innych niepokojących objawów - natychmiast skontaktuj się z lekarzem.


Przyjmujesz leki zawierające w swoim składzie BUPROPION oraz MOKLOBEMID. Łączne stosowanie obu leków może skutkować zwiększonym ryzykiem wystąpienia drgawek. Jeżeli leki zostały przepisane przez różnych lekarzy, konieczna jest konsultacja w celu ustalenia, czy leki te mogą być jednocześnie stosowane, a jeśli tak, to czy nie zachodzi konieczność zmiany zaleceń odnośnie dawkowania. Jeżeli leki zaordynował ten sam lekarz przestrzegaj schematu dawkowania. W przypadku wystąpienia jakichkolwiek niepokojących objawów a w szczególności drgawek - skontaktuj się z lekarzem.

Zapytaj farmaceutę

Masz pytania dotyczące interakcji MOBEMID z innymi lekami?
Teraz możesz je zadać farmaceucie!

Lokalizacja apteki – ktomalek

1. Wskaż, gdzie jesteś

Wyszukiwanie leków online - ktomlek

2. Znajdź potrzebny lek

Rezerwacja leków online - ktomalek

3. Zarezerwuj on-line

Odbiór leków w aptece - ktomalek

4. Odbierz w aptece

Znajdź i zarezerwuj lek w najbliższej aptece!

Sprawdź teraz w najbliższej aptece