Wróć do OSOZLogo OSOZ

Czy moje leki wchodzą w interakcje?

Wyszukaj pierwszy lek, a następnie dodaj kolejny, by sprawdzić, czy nie wchodzą między sobą w interakcje.

Wybrane leki

 GLURENORM
GLURENORM 

Interakcje leku GLURENORM z innymi lekami

Między lekami

Interakcja
bardzo istotna

Dotyczy
GLURENORM i
,
,
,
,
,
,
,
,
,
,
,
,
,
,
,
,
,
,
,
,
,
,
,
,
,
,
,
,
,
,
,
,
,
,
,
,
,
,
,
,
,
,
,
,
,
,
,
,
,
,
,
,
,
,
,
,
,
,
,
,
,
,
,
,
,
,
,
,
,
,
,
,
,
,
,
,
,
,
,
,
,
,
,
,
,
,
,
,
,
,
,
,
,
,
,
,
,
,
,
,
,
,
,
,
,
,
,
,
,
,
,
,


Przyjmujesz leki zawierające w swoim składzie GLIKWIDON oraz CYPROFLOKSACYNĘ. Cyprofloksacyna może wpływać na poziom glukozy we krwi powodując jego wzrost lub spadek. Szczególnie niebezpieczne jest nadmierne obniżenie poziomu glukozy, które może doprowadzić nawet do śpiączki. Glikwidon znacznie zwiększa to ryzyko. Ostrożność powinny zachować zwłaszcza osoby starsze i chorujące na niewydolność nerek. Jeżeli leki zostały przepisane przez różnych lekarzy, konieczna jest konsultacja w celu ustalenia, czy leki te mogą być jednocześnie stosowane, a jeśli tak, to czy nie zachodzi potrzeba zmiany sposobu dawkowania. W przypadku, gdy oba leki zaordynował ten sam lekarz przestrzegaj jego zaleceń. Regularnie kontroluj stężenie glukozy we krwi i informuj lekarza o wszelkich niepokojących objawach. W razie wystąpienia objawów związanych ze zbyt niskim poziomem glukozy we krwi takich jak: ogólne osłabienie, nudności lub wymioty, przyspieszenie pracy serca, wzmożone pocenie się, niepokój i drżenie rąk, powiększenie źrenic - zjedz coś słodkiego, a jeśli objawy nie ustąpią skontaktuj się z lekarzem.

Między lekami

Interakcja
bardzo istotna

Dotyczy
GLURENORM i
,
,
,
,
,
,
,
,
,
,
,
,
,
,
,
,
,
,
,
,
,
,
,
,
,
,
,
,
,
,
,
,
,
,
,
,
,
,
,
,
,
,
,
,
,
,
,
,
,
,
,
,
,
,
,
,
,
,
,
,
,
,
,
,
,
,
,
,
,
,
,
,
,
,
,
,
,
,
,
,
,
,
,
,
,
,
,
,
,
,
,
,
,
,
,
,
,
,
,
,
,
,
,
,
,
,
,
,
,
,
,
,
,
,
,
,
,
,
,
,


Przyjmujesz leki zawierające w swoim składzie GLIKWIDON oraz LEWOFLOKSACYNĘ. Lewofloksacyna może wpływać na poziom glukozy we krwi powodując jego wzrost lub spadek. Szczególnie niebezpieczne jest nadmierne obniżenie poziomu glukozy, które może doprowadzić nawet do śpiączki. Zwiększone ryzyko występuje u osób starszych i w niewydolności nerek. Glikwidon nasila to działanie. Jeżeli leki zostały przepisane przez różnych lekarzy, konieczna jest konsultacja w celu ustalenia, czy leki te mogą być jednocześnie stosowane, a jeśli tak, to czy nie zachodzi potrzeba zmiany sposobu dawkowania. W przypadku, gdy oba leki zaordynował ten sam lekarz przestrzegaj jego zaleceń. Regularnie kontroluj stężenie glukozy we krwi i informuj lekarza o wszelkich niepokojących objawach. W razie wystąpienia objawów związanych ze zbyt niskim poziomem glukozy we krwi takich jak: ogólne osłabienie, nudności lub wymioty, przyspieszenie pracy serca, wzmożone pocenie się, niepokój i drżenie rąk, powiększenie źrenic - zjedz coś słodkiego, a jeśli objawy nie ustąpią skontaktuj się z lekarzem.


Przyjmujesz leki zawierające w swoim składzie GLIKWIDON oraz NORFLOKSACYNĘ. Norfloksacyna może wpływać na poziom glukozy we krwi powodując jego wzrost lub spadek. Szczególnie niebezpieczne jest nadmierne obniżenie poziomu glukozy, które może doprowadzić nawet do śpiączki. Glikwidon zwiększa to ryzyko. Szczególną ostrożność powinny zachować osoby starsze i chorujące na niewydolność nerek. Jeżeli leki zostały przepisane przez różnych lekarzy, konieczna jest konsultacja w celu ustalenia, czy leki te mogą być jednocześnie stosowane, a jeśli tak, to czy nie zachodzi potrzeba zmiany sposobu dawkowania. W przypadku, gdy oba leki zaordynował ten sam lekarz przestrzegaj jego zaleceń. Regularnie kontroluj stężenie glukozy we krwi i informuj lekarza o wszelkich niepokojących objawach. W razie wystąpienia objawów związanych ze zbyt niskim poziomem glukozy we krwi takich jak: ogólne osłabienie, nudności lub wymioty, przyspieszenie pracy serca, wzmożone pocenie się, niepokój i drżenie rąk, powiększenie źrenic - zjedz coś słodkiego, a jeśli objawy nie ustąpią skontaktuj się z lekarzem.

Między lekami

Interakcja
bardzo istotna

Dotyczy
GLURENORM i


Przyjmujesz leki zawierające w swoim składzie GLIKWIDON oraz PEFLOKSACYNĘ. Pefloksacyna może wpływać na poziom glukozy we krwi powodując jego wzrost lub spadek. Szczególnie niebezpieczne jest nadmierne obniżenie poziomu glukozy, które może doprowadzić nawet do śpiączki. Glikwidon zwiększa to ryzyko. Szczególną ostrożność powinny zachować osoby starsze i chorujące na niewydolność nerek. Jeżeli leki zostały przepisane przez różnych lekarzy, konieczna jest konsultacja w celu ustalenia, czy leki te mogą być jednocześnie stosowane, a jeśli tak, to czy nie zachodzi potrzeba zmiany sposobu dawkowania. W przypadku, gdy oba leki zaordynował ten sam lekarz przestrzegaj jego zaleceń. Regularnie kontroluj stężenie glukozy we krwi i informuj lekarza o wszelkich niepokojących objawach. W razie wystąpienia objawów związanych ze zbyt niskim poziomem glukozy we krwi takich jak: ogólne osłabienie, nudności lub wymioty, przyspieszenie pracy serca, wzmożone pocenie się, niepokój i drżenie rąk, powiększenie źrenic - zjedz coś słodkiego, a jeśli objawy nie ustąpią skontaktuj się z lekarzem.

Między lekami

Interakcja
bardzo istotna

Dotyczy
GLURENORM i


Przyjmujesz leki zawierające w swoim składzie GLKWIDON oraz DELAFLOKSACYNĘ. Delafloksacyna może wpływać na poziom glukozy we krwi powodując jego wzrost lub spadek. Szczególnie niebezpieczne jest nadmierne obniżenie poziomu glukozy, które może doprowadzić nawet do śpiączki. Glikwidon znacznie zwiększa to ryzyko. Szczególną ostrożność powinny zachować osoby starsze i chorujące na niewydolność nerek. Jeżeli leki zostały przepisane przez różnych lekarzy, konieczna jest konsultacja w celu ustalenia, czy leki te mogą być jednocześnie stosowane, a jeśli tak, to czy nie zachodzi potrzeba zmiany sposobu dawkowania. W przypadku, gdy oba leki zaordynował ten sam lekarz przestrzegaj jego zaleceń. Regularnie kontroluj stężenie glukozy we krwi i informuj lekarza o wszelkich niepokojących objawach. W razie wystąpienia objawów związanych ze zbyt niskim poziomem glukozy we krwi takich jak: ogólne osłabienie, nudności lub wymioty, przyspieszenie pracy serca, wzmożone pocenie się, niepokój i drżenie rąk, powiększenie źrenic - zjedz coś słodkiego, a jeśli objawy nie ustąpią skontaktuj się z lekarzem.

Między lekami

Interakcja
bardzo istotna

Dotyczy
GLURENORM i


Przyjmujesz leki zawierające w swoim składzie PRULIFLOKSACYNĘ oraz GLIKWIDON. Prulifloksacyna może wpływać na poziom glukozy we krwi powodując jego wzrost lub spadek. Szczególnie niebezpieczne jest nadmierne obniżenie poziomu glukozy, które może doprowadzić nawet do śpiączki. Glikwidon zwiększa to ryzyko. Szczególną ostrożność powinny zachować osoby starsze i chorujące na niewydolność nerek. Jeżeli leki zostały przepisane przez różnych lekarzy, konieczna jest konsultacja w celu ustalenia, czy leki te mogą być jednocześnie stosowane, a jeśli tak, to czy nie zachodzi potrzeba zmiany sposobu dawkowania. W przypadku, gdy oba leki zaordynował ten sam lekarz przestrzegaj jego zaleceń. Regularnie kontroluj stężenie glukozy we krwi i informuj lekarza o wszelkich niepokojących objawach. W razie wystąpienia objawów związanych ze zbyt niskim poziomem glukozy we krwi takich jak: ogólne osłabienie, nudności lub wymioty, przyspieszenie pracy serca, wzmożone pocenie się, niepokój i drżenie rąk, powiększenie źrenic - zjedz coś słodkiego, a jeśli objawy nie ustąpią skontaktuj się z lekarzem.

Między lekami

Interakcja
istotna

Dotyczy
GLURENORM i


Leki o które pytasz zawierają w swoim składzie BIMEKIZUMAB oraz GLIKWIDON. W czasie przyjmowania bimekizumabu może zmniejszyć się skuteczność przeciwcukrzycowego działania glikwidonu. Jeżeli leki zostały przepisane przez różnych lekarzy, wskazana jest konsultacja w celu ustalenia, czy leki te mogą być jednocześnie stosowane, a jeśli tak, to czy nie zachodzi potrzeba zmiany sposobu dawkowania. W przypadku, gdy oba leki zaordynował ten sam lekarz przestrzegaj jego zaleceń. Regularnie kontroluj stężenie glukozy we krwi. Jeżeli będzie ono zbyt wysokie lub wystąpią inne niepokojące objawy - skontaktuj się z lekarzem.


Leki o które pytasz zawierają w swoim składzie BOZENTAN oraz GLIKWIDON. Skutkiem jednoczesnego stosowania tych leków może być słabsze, a tym samym mniej skuteczne działanie glikwidonu. Jeżeli leki zostały przepisane przez różnych lekarzy, wskazana jest konsultacja w celu ustalenia, czy leki te mogą być jednocześnie stosowane, a jeśli tak, to czy nie zachodzi potrzeba zmiany sposobu dawkowania. W przypadku, gdy oba leki zaordynował ten sam lekarz przestrzegaj jego zaleceń. Regularnie kontroluj stężenie glukozy we krwi. Jeżeli będzie ono zbyt wysokie lub wystąpią inne niepokojące objawy - skontaktuj się z lekarzem.


Leki o które pytasz zawierają w swoim składzie CHLORMADYNON oraz GLIKWIDON. Chlormadynon często powoduje wzrost stężenia glukozy we krwi. Tym samym dotychczasowa dawka glikwidonu może nie być wystarczająco skuteczna. Jeżeli leki zostały przepisane przez różnych lekarzy, wskazana jest konsultacja w celu ustalenia, czy leki te mogą być jednocześnie stosowane, a jeśli tak, to czy nie zachodzi potrzeba zmiany sposobu dawkowania. W przypadku, gdy oba leki zaordynował ten sam lekarz przestrzegaj jego zaleceń. Regularnie kontroluj stężenie glukozy we krwi i informuj lekarza o wszelkich niepokojących objawach.

Między lekami

Interakcja
istotna

Dotyczy
GLURENORM i


Leki o które pytasz zawierają w swoim składzie DABRAFENIB oraz GLIKWIDON. Dabrafenib często powoduje wzrost stężenia glukozy we krwi. Tym samym dotychczasowa dawka glikwidonu może nie być wystarczająco skuteczna. Jeżeli leki zostały przepisane przez różnych lekarzy, wskazana jest konsultacja w celu ustalenia, czy leki te mogą być jednocześnie stosowane, a jeśli tak, to czy nie zachodzi potrzeba zmiany sposobu dawkowania. W przypadku, gdy oba leki zaordynował ten sam lekarz przestrzegaj jego zaleceń. Regularnie kontroluj stężenie glukozy we krwi i informuj lekarza o wszelkich niepokojących objawach.

Zapytaj farmaceutę

Masz pytania dotyczące interakcji GLURENORM z innymi lekami?
Teraz możesz je zadać farmaceucie!

Lokalizacja apteki – ktomalek

1. Wskaż, gdzie jesteś

Wyszukiwanie leków online - ktomlek

2. Znajdź potrzebny lek

Rezerwacja leków online - ktomalek

3. Zarezerwuj on-line

Odbiór leków w aptece - ktomalek

4. Odbierz w aptece

Znajdź i zarezerwuj lek w najbliższej aptece!

Sprawdź teraz w najbliższej aptece